
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 0.94 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.94 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| operating temperature | -55.0 °C to 125 °C |
| pin count | 2 |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| case package si | 2012 |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 16352
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.02881 | $0.28810 |
| 50 | $0.02616 | $1.30800 |
| 100 | $0.02376 | $2.37600 |
| 500 | $0.01881 | $9.40500 |
| 1000 | $0.01693 | $16.93000 |
| 3000 | $0.01377 | $41.31000 |
